آموزش, قهوه, معرفی

ابزار و وسایل تهیه قهوه

coffee equipment

ابزار و وسایل تهیه قهوه بهترین همراهان شما برای خلق تجربه‌های خوش طعم و عطر با قهوه هستند. شما بهترین زمان برای نوشیدن قهوه را برای خودتان پیدا کردید، بهترین قهوه را نیز از نظر طعم و عطر و حتی کافئین نیز انتخاب کردید و حالا نیاز است که قهوه را برای نوشیدن آماده کنید؛ اما قهوه یک نوشیدنی معمولی نیست و برای رسیدن به عصاره شگفت‌انگیز آن نیاز به شناخت ابزار و وسایل تهیه قهوه دارید. یک فنجان قهوه خوب چیزی ورای یک نوشیدنی جذاب برای آنهایی است که با عطر و طعم قهوه آشنا هستند. درک زمان‌بندی دقیق و اندازه‌گیری درست در تهیه قهوه به شما کمک می‌کند تا به رضایتی از خوردن یک فنجان قهوه دست پیدا کنید که شما را تا چشیدن دوباره طعم آن در فنجان بعدی بی‌تاب کند. در ادامه با شکلافی همراه باشید

ابزار و وسایل تهیه قهوه

حتی اگر قهوه خوردن کار روزانه شما است باز هم شناخت بیشتر ابزار و وسایل تهیه قهوه خالی از فایده نخواهد بود؛ چرا که دیگر خوب می‌دانید که قهوه نوشیدنی جادویی است که با کمی خلاقیت بسیاری از شگفتی‌های جدید را برای شما به ارمغان خواهد آورد. کافی است کمی این ابزار را بهتر بشناسید و با کمی تغییر در مقادیر و شیوه دم کردن قهوه متوجه شوید یک فنجان قهوه یا اسپرسو بهتر نیز وجود دارد.

آسیاب قهوه

ساده‌ترین و بیشترین تاثیری که در برنامه تهیه قهوه خود می‌توانید اعمال کنید، البته بدون در نظر گرفتن نحوه تولید قهوه، آسیاب کردن دانه‌های قهوه است. اگر از آسیب تیغه فلزی معمولی استفاده می‌کنید باید بدانید که آسیاب مخروطی به شما این فرصت را می‌دهد که کیفیتی دو چندان را در آسیاب دانه قهوه تجربه کنید. یک آسیاب قهوه حرفه‌ای می‌تواند گستره بیشتری از دانه قهوه درشت تا دانه قهوه ریز را برای تهیه قهوه در اختیار شما قرار دهد که تنها با امتحان هر کدام و انتخاب روش دم کردن مناسب طعم کامل دانه‌ها را تجربه خواهید کرد و از شناخت ابزار و وسایل تهیه قهوه لذت بیشتری خواهید برد.

coffee grinder

آسیاب قهوه دستی

روزی خواهد آمد که در مسافرت هستید و بنا بر عادت مطبوع هر روز تمایل به نوشیدن قهوه دارید. اینجاست که یک آسیاب قهوه دستی در میان ابزار و وسایل تهیه قهوه بسیار کارگشا خواهد بود. آسیاب قهوه دستی با نیروی مکانیکی کار می‌کند و نیازی به برق و انرژی دیگری ندارد. اهمیت قهوه آسیاب شده تازه که طعم و عطر جذاب‌تری در تهیه قهوه ایجاد می‌کند به‌قدری مهم است که با تجریه به‌کارگیری یک آسیاب قهوه دستی بعید نیست، تصمیم بگیرید آن را هر روز به سرکار خود نیز ببرید.

coffee grinder manual

فرنچ پرس

شاید تا به حال از یک فرنچ پرس استفاده کرده باشید به‌ویژه اگر اهل قهوه فرانسوی باشید حتما درمیان ابزار و وسایل تهیه قهوه شما یکی از آنها پیدا می‌شود. جذابیت فرنچ پرس در این است که با یک دستگاه قهوه ساز ساده و با قابلیت حمل مواجه هستید که نیازی به برق هم ندارد. با یک فرنچ پرس مقداری قهوه تازه آسیاب شده با سایز نیمه‌درشت و یک لیوان آب جوش لوازم و ابزار یک نوشیدنی فوق العاده در اختیار شما است. در عین حال با فرنچ پرس می‌توانید در تهیه دیگر نوشیدنی‌ها مانند چای و حتی کف شیر نیز استفاده کنید

french press

قهوه دمی

اگر تا به حال قهوه دمی را چه در کافی شاپ یا حتی در خانه تجربه نکردید پس باید برای تجربه یک دنیای متفاوت از طعم و عطر قهوه آماده شوید. مبنای این روش بر اساس فیلترهای معروف به فیلتر قهوه است که به هیچ وجه نباید آنها را دستکم بگیرید و با تهیه آنها مجموعه ابزار و وسایل تهیه قهوه خود را کامل کنید. با کمی تجربه و مهارت در تهیه قهوه دمی به جرات می‌توانید یک منوی کافی شاپی جذاب را برای خود و دوستانتان تهیه کنید. با هر فیلتر کاغذی و تهیه قهوه دمی به ارزش طعم و عطر هر قطره از قهوه پی خواهید برد.

قهوه ساز قطره چکانی

قهوه ساز قطره چکانی که می‌تواند جنس‌های مختلفی داشت باشد یک دستگاه ساده و شگفت‌انگیز است که گویی از روش فرنچ پرس و قهوه دمی الهام گرفته است. ظرافت این دستگاه در کنترل زمان رطوبت‌گیری قهوه است. قهوه‌‌ ساز قطره چکانی به آسانی یک فنجان قهوه برای شما مهیا می‌کند و چون سایز کوچکی دارد، می‌تواند آن را به هر کجا خواستید همراه خود ببرید.

drip coffee maker

قهوه‌ساز کمکس

قهوه‌ساز کمکس نیز از انواع قهوه ساز‌های دستی در بین ابزار و وسایل تهیه قهوه است که در عین سادگی از محبوب‌ترین قهوه سازهای جهان و از برجسته‌ترین اختراعات قرن است. فرم قیف مانند و جنس عموما از شیشه آن با فیلتر مخصوص به شما حسی همچون یک دکتر قهوه می‌دهد که با ظرافت طعم حقیقی قهوه را از دانه‌های آسیاب شده بیرون خواهید کشید.

chemex

کتری آب جوش ويژه قهوه

برای دم کردن قهوه به ویژه در روش‌های قطره چکانی شما نیاز به یک کتری آب جوش ويژه قهوه دارید. شاید در ابتدا تفاوتی بین کتری‌ها به نظر نیاید؛ ولی کتری‌های ویژه تهیه قهوه علاوه بر جنس خوب فرمی خاص دارند. لوله باریک آنها بارزترین تفاوت فرمی است که باعث می‌شود شما بتوانید با کنترل بیشتر و به‌طور مساوی آب گرم را روی قهوه آسیاب شده بریزید و بهتر است یکی از آنها در میان ابزار و وسایل تهیه قهوه خود داشته باشید.

kettle

کتری برقی قهوه

اهمیت استفاده از آب جوش برای هر کسی که یک‌بار قهوه درست کرده باشد روشن است. مهم‌تر از جوش آوردن آب دمای مناسب آب برای دم کردن قهوه است که یک کتری برقی قهوه با نشانگر دیجیتال آن را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد. آب به سرعت و دقیق گرم می‌شود و فنجان شما به زودی مملو از قهوه دلخواه شما خواهد شد.

electric-kettle

ترازوی دیجیتال قهوه

شاید ترازوی دیجیتال قهوه در وهله اول چندان مهم به‌نظر نرسد؛ ولی وقتی وارد دنیای قهوه می‌شوید تازه متوجه می‌شوید که یک قهوه‌چی یا باریستا کاری در حد تکنسین آزمایشگاه را برعهده گرفته تا یک فنجان قهوه را در اختیار شما قرار دهد. کار دم کردن قهوه یک کار دقیق و یک مشغولیت فوق‌العاده جذاب است که در آن نه تنها زمان بلکه وزن هر گرم قهوه نیز باید تحت‌نظر باشد. در گام نخست یک ترازوی دیجیتال قهوه به شما کمک می‌کنید تا بهترین نسبت وزنی دانه قهوه و آب گرم را به دست آورید تا قهوه شما خیلی تلخ یا خیلی ضعیف و بی‌مزه نباشد و به مرور متوجه خواهید شد که یک باریستای حرفه ای با یک ترازوی دیجیتال قهوه در بین مجموعه ابزار و وسایل تهیه قهوه خود چه کارها می‌کند.

digital balance

اروپرس

هنوز روش‌های دیگری نیز برای تهیه قهوه وجود دارد و یکی از این روش‌های فوق‌العاده با ابزار اروپرس انجام می‌شود. اروپرس یکی از ابزار و وسایل تهیه قهوه کم حجم و سبک وزن است و این باعث می‌شود که حمل‌ونقل آسانی نیز داشته باشد. مانند فرنچ پرس اینجا نیز قهوه با فشار از میان فیلتر‌های دایره‌ای شکل اروپرس تهیه می‌شود و هرگز نیابد فکر کنید که ظرافت‌های دم کردن قهوه اینجا بی‌فایده است. البته پاک‌سازی دستگاه بسیار راحت است و با یک شستشوی سریع، اروپرس شما برای تهیه فنجان بعدی قهوه آماده است.

aeropress

موکاپات

موکاپات یا قوری قهوه ساز اسپرسو یکی از محبوب‌ترین ابزار و وسایل تهیه قهوه است که بعد از یک‌بار استفاده هرگز آن را از خود دور نخواهید کرد. موکاپات به نوعی ترکیب کتری و فرایند دم کردن قهوه است. بنابراین نیاز به یک منبع گرمایی برای استفاده از آن خواهید داشت. موکاپات یک انتخاب ایده‌آل برای ساخت بهترین لحظات شما در پیک‌نیک‌ها خواهد بود.

moka pot

 

قهوه ساز اتوماتیک

قهوه ساز اتوماتیک یک دستگاه کامل برای دم کردن قهوه است که با برق کار می‌کند. تمام ابزار و وسایلی که برای تهیه قهوه لازم دارید در یک جا جمع شده تا علاوه‌بر اینکه زمان این گوهر گران‌بها را برای شما حفظ کند طعم و عطر دانه‌های قهوه را با بهترین کیفیت ممکن در درون یک فنجان قهوه آماده به شما هدیه کند.

espresso machine

فنجان قهوه

شاید باور نکنید؛ ولی نوشیدن قهوه و حفظ عطر و طعم آن در هنگام سرو قهوه نیاز به‌ وسیله‌ مهم دیگری به‌نام فنجان قهوه دارد. انتخاب بهترین فنجان برای قهوه نشان می‌دهد که شما چقدر با قهوه آشنا هستید. درعین‌حال بعد از خرید ابزار و وسایل تهیه قهوه با هر قیمت و کیفیتی داشتن یک مجموعه مناسب از فنجان‌های قهوه ابزار تهیه قهوه شما را تکمیل می‌کند. همه ابزار و وسایل تهیه قهوه به شما کمک می‌کند تا در نهایت یک فنجان قهوه بهتر داشته باشید؛ لیکن در حقیقت برای رسیدن به‌یک فنجان قهوه عالی باید با بهترین دانه‌ای قهوه نیز آشنایی داشته باشید.

coffee cups

 

منبع : webstaurantstore

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *