قهوه, مقاله

شخصیت شناسی با قهوه

character recognition with coffee

بهترین قهوه برای شما، انتخابی ست برای تجربه شادی شیرین‌ترن لحظات هنگام نوشیدن تلخ‌ترین قهوه‌ها است.
به‌هر‌ حال آنچه سفارش می‌دهید یا تهیه می‌کنید رازهای بسیاری از شما را برملا می‌کند. شاید تصور نمی‌کردید که شخصیت شما این‌چنین با قهوه گره خورده باشد که بتوانید خود یا دیگران را با انتخاب قهوه بشناسید. در حقیقت نگاه شما به زندگی می‌تواند در قالب رفتارهای مشخصی در عادت‌های تغذیه بروز کند که یکی از بارزترین آنها انتخاب طعم‌ها و نوشیدنی‌ها است که طعم و عطر جذابی برای شما دارند و قهوه ایده‌ال شما نام خواهند گرفت.
از سویی در صنعت قهوه با وجود گستره وسیع نت‌های طعم و عطر همیشه ذائقه افراد مد‌نظر قرار گرفته و به نوعی هر طعمی برای یک تیپ شخصیتی طراحی می‌شود تا از نوشیدن قهوه ایده‌ال خود لذت ببرد. به همین دلیل جواب پرسش چه قهوه‌ای مناسب من است را باید در شناخت شما از تیپ‌های شخصیتی و البته شناخت شخصیت خودتان جستجو کرد. با نگاهی به انواع قهوه و طعم رایج آن نیز می‌توان گفت که چه قهوه‌ای مناسب شما است و چگونه می‌توان با شناخت یک فنجان قهوه رابطه بهتری با دیگران برقرار کرد. در ادامه با شکلافی همراه باشید

قهوه سیاه

قهوه سیاه، نرم و آرام است. کسانی که قهوه سیاه را قهوه ایده‌ال خود می‌دانند، نوشیدن قهوه را نیز یک کار جدی می‌دانند. آنها وقایع زندگی را بسیار مهم و جدی می‌پندارند. افزودن کمی شکر یا عسل می‌تواند خبر از وقایع خوشی در زندگی آنها بدهد که نشانه بهترین فرصت معاشرت با آنها است.

قهوه دمی

خوب می‌دانید که با قهوه دمی دیگری خبری از دستگاه قهوه‌ساز و تایمرها یا هر دستگاه دیگری نیست. آب گرم و دانه‌های قهوه همه چیزی است که نیاز دارید. علاقمندان به قهوه دمی را باید انسان‌های واقع‌بینی در نظر گرفت که اهل عمل هستند و خارج از منطق دست به کاری نمی‌زنند. آنها از حاشیه‌چینی به دور هستند و از اشتباهات دوری می‌کنند. این کاملاً محتمل است آنها دانه‌های قهوه را نیز با به روش‌های قدیمی یا حتی با دست خرد کنند تا به قهوه ایده‌ال خود برسند، پس هیچ تعجب نکنید.

قهوه دم سرد

قهوه دم سرد یا قهوه کلد برو شیوه‌ای است که در آن عصاره قهوه را با کمک آب سرد و در زمان طولانی‌تری تهیه می‌کنند. افرادی که قهوه دم سرد را به عنوان قهوه ایده‌ال خود انتخاب می‌کنند، باید برنامه‌ریز و مرتب کننده انواع فهرست‌ها دانست. آنها با دقت و حوصله تمام به آینده می اندیشند.
آنها مردمی ثابت قدم و روشمند هستند که تا حدی زیاد قابل پیش‌بینی هستند. این افراد دقیقا می‌دانند که امروز صبحانه چه خواهند خورد و البته فردا و پس از فردا چه چیزی روی میز صبحانه آنها خواهد بود؛ زیرا که احتمالاً هر روز صبح یک چیز را می‌خورند که با قهوه ایده‌ال خود یا همان قهوه دم سرد همراه است.

قهوه ماکیاتو

قهوه ماکیاتو نوشیدنی محبوب کسانی است که به‌دنبال فانتزی و سرگرمی هستند و چندان نگران عواقب کارها نمی‌شوند. آنها بدون هیچ تردیدی یک ونتی را که ترکیب شیر و قهوه است سفارش می‌دهند درحالی‌که به وضوح کالری همراه آن را نمي‌خواهد. خوب است بدانید که افرادی که عاشق ماکیاتو هستند سرگرم کنند و پر‌انرژی هستند و گاهی نیز از کنترل خارج می‌شوند و کارهایی می‌کنند که دلتان می‌خواهد کافه‌تان را عوض کنید.

قهوه کوپی لواک

قهوه کوپی لواک را همه کسانی که قهوه را به‌عنوان نوشیدنی اول خود انتخاب کردند، می‌شناسند و می‌دانند که قهوه کوپی لواک چرا و چگونه در میان گران‌ترین قهوه‌ها قرار دارد. بهتر است کسانی که قهوه کوپی لواک را می‌نوشند تا حدی مغرور و کمی تند و زننده در نظر گرفت تا پولدار و ثروتمند. درحالی‌که پیشنهاد اول ما به هر جوینده طعم‌ها در جهان قهوه بر این استوار است که حداقل برای یک بار قهوه کوپی لواک را امتحان کند و هر از گاهی نیز آن را تکرار کند؛ ولی گویی بعضی دوست دارند قهوه کوپی لواک را به قهوه روزانه و البته قهوه ایده‌ال خود تبدیل کنند.

قهوه لاته

قهوه لاته را کسانی می‌نوشند که با مدها همراه هستند آنها برای فصلی یا بهتر بگوییم روزی چیزی خاص می‌پوشند. پوشش‌هایی که گاهی از حد معمول بسیار عیجب‌تر می‌شود. بااین‌وجود ما از معاشرت با آنها لذت می‌بریم. در واقع کسانی که قهوه لاته را بیشتر استفاده می‌کنند، همانهایی هستند که تمایل دارند بهترین هدایا را ببخشند و کلوچه‌های خانگی معرکه‌ای درست می‌کنند. قهوه لاته یک نوشیدنی جدی برای شیفتگان قهوه نیست تا هر روز خورده شود ولی افرادی هستند که لاته را بیش از هر نوع قهوه دیگر انتخاب می‌کنند و با این کار اعتراف می‌کنند که قهوه لاته قهوه ایده‌ال آنها است.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو را افرادی می‌پسندند که کمال‌گرا هستند. هیچ نوع دیگری از انواع قهوه دم کرده تا فوری نظر آنها را جلب نمی‌کند. آنها به‌دنبال یک فنجان قهوه اسپرسو هستند که آنها را کاملا تکان بدهد و دقیقا همان‌جور که وقایع زندگی در نظر آن جذاب است. علاقمندان به اسپرسو اطراف خود را شلوغ نمی‌کنند و شما نیز همیشه به خوبی تشخیص خواهید داد که در کنار یکی از آنها نشستید. از کسانی که این نوع قهوه را به عنوان قهوه ایده‌ال خود انتخاب می‌کنند، کمتر نظرخواهی کنید مگر اینکه بخواهید حقیقت سختی را بشنوید و هر کاری می‌کنید پیش آن را بازگو نکنید.

مهم نیست انتخاب شما برای مقدار کافئین روزانه چقدر است تنها چیزی که ما امیدوارم شما تجربه کنید گذراندن لحظاتی کوتاه در میان مردمان و زنانی است که عاشق قهوه هستند و در دستانشان گرمای قهوه ایده‌ال خود را تجربه کردند. برای یافتن قهوه ایده‌ال ما یک پیشنهاد ساده برای شما داریم و آن اینکه بگذارید قهوه شما را انتخاب کند، پس هرگز از نوشیدن انواع قهوه خود را محروم نکنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *