آموزش, قهوه, مقاله

کاپوچینو (cappuccino) چیست؟ طرز تهیه کاپوچینو

Cappuccino

کاپوچینو (cappuccino) یکی از قدیمی ترین و معروف ترین مشتقات قهوه اسپرسو می باشد. این نوشیدنی پرطرفدار نیز مانند اسپرسو، ابداع دست مردم خوش ذوق ایتالیا می باشد. همانطور که می دانید قهوه اسپرسو پایه بسیاری از نوشیدنی ها می باشد. اگر برایتان جای سوال است که انواع مختلف قهوه از کجا آمده اند و چه تفاوتی با هم دارند می توانید با مراجعه به مطلب انواع قهوه و روش های دم کردن قهوه، به جواب این سوال برسید. در ادامه ی این مطلب با شکلافی همراه باشید تا با کاپوچینو بیشتر آشنا شوید.

کاپوچینو (cappuccino)

تاریخ ابداع کاپوچینو به اوایل قرن 20 یعنی سال های 1900 تا 1930 میلادی بر می گردد. دلیل این نامگذاری نیز جالب است. مردم ایتالیا فکر میکردند این نوشیدنی از نظر ظاهری به راهبان کاپوچین شباهت دارد!!!
کاپوچینو یکی از قهوه هایی است که از ترکیب مثلث اسپرسو، شیر و فوم شیر تهیه می شود. شاید بتوان گفت برادر بزرگتر کافه لاته باشد زیرا این نوشیدنی که برای اولین بار در آمریکا تهیه شد، ترکیباتی شبیه به کاپوچینو دارد و تنها تفاوت آن ها در میزان سهم ترکیبات در نوشیدنی است. به طور ساده می توان گفت، به ترکیب مقدار یکسان اسپرسو، شیر و فوم شیر به ترتیب گفته شده در فنجان، کاپوچینو می گویند در ادامه طرز تهیه کاپوچینو را توضیح خواهیم داد.

cappuccino history

طرز تهیه کاپوچینو

همانطور که گفته شد کاپوچینو یکی از مشتقات اسپرسو می باشد. بنابراین قبل از هرچیز باید قادر باشید قهوه اسپرسو با کیفیت و مرغوبی تهیه کنید تا نوشیدنی کاپوچینو خوبی داشته باشید. همچنین برای تهیه کاپوچینو از مثلث اسپرسو، شیر و کف شیر استفاده می شود. پس قبل از شروع تهیه آن، لوازم و موارد لازم برای تهیه آن ها در دسترس داشته باشید.
تهیه کاپوچینو را به 5 مرحله تقسیم میکنیم که شامل موارد زیر است :

مرحله اول : تهیه اسپرسو

همانطور که میدانید اولین قدم برای تهیه کاپوچینو، تهیه یک شات اسپرسو می باشد. از آن جایی که اسپرسو پایه بسیاری از قهوه ها می باشد، در مطلبی مجزا به طور کامل به آن پرداخته ایم که می توانید با مراجعه به مطلب قهوه اسپرسو، اطلاعات کاملی را درباره ی اسپرسو به دست آورید. همچنین اگر دوست دارید طرز تهیه اسپرسو را به صورت کامل و با جزئیات بیاموزید نیز می توانید به مطالب طرز تهیه اسپرسو با موکاپات و طرز تهیه اسپرسو با اسپرسوساز مراجعه کنید. بنابراین در اولین مرحله می بایست به هر طریقی که دوست دارید و یا امکاناتش را در اختیار دارید، یک شات قهوه اسپرسو تهیه کنید.

make espresso

مرحله دوم : تهیه شیر بخار دیده

در دومین مرحله می بایست مقداری شیر را فوم گیری کنیم. برای فوم گیری شیر یا تهیه کف شیر، راه های مختلفی وجود دارد. اگر دستگاه اسپرسوساز در اختیار دارید، می توانید از نازل بخار آن برای فوم گیری شیر استفاده کنید. اگر امکانات خاصی برای این کار ندارید نیز راه حل های ساده ای برای این کار وجود دارد. مرحله فوم گیری یا تهیه کف شیر برای تهیه بسیاری از نوشیدنی ها لازم می باشد به همین جهت در مطلب فوم گیری و تهیه کف شیر، به طور کامل و مفصل به آن پرداخته ایم و راه های انجام آن را شرح داده ایم که می توانید با مراجعه به آن، بهترین راه حل برای تهیه کف شیر برای خودتان انتخاب کنید.
به هر روشی که فوم گیری انجام دهید، نهایتا در ظرف شما مقداری شیر خواهد بود که به دو لایه تفکیک شده است. لایه زیرین که شیر فوم گیری شده است و لایه بالای آن که کف شیر یا فوم می باشد. پس از تهیه کف شیر، به مرحله مهم بعدی خواهیم رفت

steamed milk

مرحله سوم : اضافه کردن شیر

تا به اینجا ما یک شات اسپرسو و مقداری شیر و فوم شیر در اختیار داریم. در این مرحله می بایست شیر فوم گیری شده را به فنجان اسپرسو اضافه کنیم. مهم ترین نکته در این بخش مقدار شیر می باشد.
مقدار شیر می بایست برابر با مقدار اسپرسو باشد. بنابراین اگر از یک شات اسپرسو (30 میلی لیتر) استفاده می کنید می بایست مقدار 30 میلی لیتر شیر فوم گرفته شده را به آن اضافه کنید.

add milk

مرحله چهارم : اضافه کردن کف شیر

در آخرین مرحله، کف شیر را به فنجان اضافه می کنیم. با این کار در فنجان خود سه لایه خواهیم داشت که لایه زیرین اسپرسو است، پس از آن شیر و نهایتا فوم شیر می باشد. مقدار فوم شیر نیز باید برابر با مقدار اسپرسو و شیر باشد تا ترکیب یکسان و به یک اندازه از تمامی آن ها به وجود بیاید.

add foam

مرحله پنجم : اضافه کردن سایر افزودنی ها

این مرحله اختیاری می باشد. اما درصورت تمایل می توانید مقداری پودر کاکائو یا دارچین به سطح کاپوچینو اضافه کنید تا علاوه بر زیباتر کردن نوشیدنی شما، طعم دلچسبی به آن اضافه کند.

add chocolate to cappuccino

طرز نوشیدن کاپوچینو

احتمالا اگر کاپوچینو را مطابق آداب نوشیدن آن، میل نکنید با مشکل مواجه خواهید شد. بسیاری از افراد ، پس از تحویل گرفتن فنجان کاپوچینو خود، شروع به نوشیدن آن می کنند. با نوشیدن کاپوچینو به این شیوه، اسپرسو و شیر از لایه زیر فوم عبور می کنند. نهایتا در فنجان خود مقداری فوم شیر خواهید داشت که به راحتی قابل نوشیدن نیست و نمی توانید از آن لذت ببرید.
روش صحیح نوشیدن کاپوچینو به این صورت است که در ابتدا به وسیله ی قاشق، کف موجود در سطح آن را بردارید و از نوشیدن آن به همراه پودر کاکائو و دارچین لذت ببرید. پس از آن شروع به نوشیدن قهوه و سر کشیدن فنجان کنید. به این شیوه می توانید بیشترین لذت را از نوشیدنی کاپوچینو خود ببرید

drink cappuccino

 

منابع : wikihow , thespruceeats

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *