آموزش, قهوه

بهترین قهوه برای فریلنسرها

best coffee for freelancers

انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها در هر رشته‌ای که فعالیت می‌کنند می‌تواند یک چالش جذاب و بسیار موثر باشد. انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها جذاب است چرا که نوشیدن قهوه همیشه جذابیت خاص خودش را داشته و هنگامی‌که با کار عجین شود طراواتی دلپذیری به اوقات کاری اضافه می‌کند. همچنین نوشیدن قهوه همیشه موثر بوده است و این در لحظاتی که خستگی کار فشار مضاعفی برای حل مشکلات و مسائل کاری است بیشتر نمود پیدا می‌کند.
دنیای فریلنسر‌ها اغلب با پروژه‌های جدید و گاهی با ماموریت‌های غیرممکن شکل گرفته که نیاز به تمرکز و خلاقیت برای موفقیت در آن نقش بسیار مهمی دارد. امروزه رشته‌های شغلی همچون برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک و… بخش عمده‌ای از کار خود را به‌عنوان یک فریلنسر انجام می‌دهند و بسیار مشتاقند تا هر لحظه از کار خود را در بالاترین سطح از فعالیت مغزی بگذرانند. آرزویی که نوشیدن یک فنجان قهوه بارها به فریلنسرها نشان داده که چندان هم دور از دسترس نیست. از این روی انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها کارت برنده‌ای است که نتایج هر دوری بازی کسب و کار را به نفع آنها رقم خواهد زد. از سویی قهوه‌ها انواع مختلف دارند و حتی برای بعضی از انواع معروف قهوه نیز می‌توانید چندین دستورالعمل پیدا کنید که مقادیر متفاوتی را پیشنهاد می‌کنند. از این رو انتخاب قهوه مناسب برای فریلنسرها و شکست سدهای رسیدن به موفقیت نیاز به مطالعه بعضی از ویژگی‌های اصلی قهوه دارد تا فریلنسرها بتوانند قهوه مناسب خود را در زمان مناسب پیدا کنند. در ادامه با شکلافی همراه باشید

بهترین قهوه برای فریلنسرها

انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها بیشتر بر استفاده از کافئین قهوه استوار است؛ زیرا کافئین با تاثیر بر آدنوزین باعث افزایش تحمل می‌شود. البته بهتر است حقایق بیشتری را درباره این ماجرا بدانید. آدنوزین با جلوگیری از انتشار آدرنالین باعث می‌شود که شما در هنگام غروب خورشید مهیای رفتن به رختخواب خود باشید. باید این را در نظر بگیرد که قهوه نمی‌تواند شما را بیدارتر کند؛ بلکه با کمک کافئین باعث می‌شود که از احساس خستگی به خواب نروید.

تاثیرات کافئین

وقتی بدن شما مقداری کافئین دریافت می‌کند، گیرند‌ه‌های آدنوزین بسته می‌شوند و پنج دقیقه بعد شما دوباره برای تسخیر جهان آماده هستید. این همان زمانی است که به عنوان برنامه‌نویس می‌توانید کدهای‌ روان‌تر و صحیح‌تری را بنویسید و هیچ فرقی نمی‌کند که در حال کا روی بک‌اند با زبان PHP یا مشغول کدگذاری بخش فرانت‌اند هستید در هر صورت انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها راهگشای شما خواهد بود. کنترل کافئین مصرفی قهوه برای شما چه توسعه‌دهنده باشید یا گرافیست یک امر لازم است؛ لیکن در صورت استفاده بیش از اندازه از کافئین دچار نتایج متضادی می‌شوید که باعث کندی سرعت شما در پیشبرد پروژه‌ها می شود. مصرف زیاد کافئین می‌تواند منجر به افزایش سطح استرس شما شود.
نیازی به یادآوری نیست استرس زیاد برای کار شما که زمان ددلاین آن فرا رسیده به‌هیچ وجه خوب نیست و به راحتی منجر به کدهای غلط یا انتخاب نابجا در فرم و شکل کار گرافیکی شما می‌شود. شاید اصلاح یک برنامه در آینده هزینه چندانی نداشته، باشد البته اگر کار بکند؛ ولی یک محصول گرافیکی زمانی که از بخش چاپخانه عبور کند دیگر به سادگی قابل اصلاح نیست. چه بسا ثبت یک عدد اشتباه در روی بسته‌بندی یک محصول، شما و کارفرمای شما را دچار خسارت بزرگی کند.

عادت نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه نباید برای یک فریلنسر تبدیل به اعتیاد شود و این اصل مهمی در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها است. اکثر برنامه نویسان و گرافیست‌ها در تمام مدت روز روی صندلی خود می‌نشیند درحالی‌که این کم‌تحرکی برای بدن بسیار مضر است. یکی از اثرات این کم‌تحرکی تاثیر بر سیستم گوارش شماست. در هر حال قهوه یک نوشیدنی اسیدی است که می‌تواند به تشدید مشکلات همچون سوزش سر دل، سوء هاضمه و ناراحتی دستگاه گوارش منجر شود. بهتر است قهوه را با افزودنی‌ها دیگر همچون شیر استفاده کنید تا از فواید شیر نیز بهره مند شوید.

نوع قهوه

شناخت نوع دانه قهوه مهم‌ترین بخش انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها و کنترل کافئین قهوه است. معروف‌ترین زوج قهوه دنیا قهوه عربیکا و قهوه روبوستا است.

قهوه عربیکا

قهوه عربیکا طعم نرم و ظریف دارد و نوشیدن آن ساده است. شاید نکته منفی قهوه عربیکا این باشد که کافئین کمتری در آن وجود دارد؛ بنابراین برای دریافت کافئین بیشتر و تحمل بی‌خوابی نیاز است که مقدار بیشتری از آن را بنوشید. گیاه قهوه عربیکا نسبت به بیماری‌ها مقاومت کمتری دارد و به همین دلیل مقداری هزینه بیشتر روی دست شما می‌گذارد.

قهوه روبوستا

قهوه روبوستا طعم تلخی دارد و نوشیدن آن نیاز به کمی تحمل دارد. قهوه روبوستا کافئین زیادی دارد و یک قهوه ایده‌ال برای تهیه یک فنجان اسپرسو به‌شمار می‌رود. گیاه قهوه روبوستا از انواع مقاوم درختچه‌های قهوه به شمار می‌روند و این کار نگهداری آنها را در مزرعه آسان‌تر می‌کند. این خبری خوبی است زیرا باعث می‌شود که قهوه روبوستا را با قیمت کمتری در بازار ببینید. همانطور که این دو نوع قهوه می‌توانند در ترکیب‌های مختلف در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها استفاده شوند، هرکدام به تنهایی نیز استفاده می‌شوند.

قهوه دارک یا لایت

شاخص دیگری که در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها لازم است به آن توجه کنید نوع برشته‌کاری قهوه است تا تفاوت قهوه دارک و لایت را تشخیص دهید. هر سطح از برشته‌کاری باعث تغییر در طعم دانه‌های قهوه می‌شود. سطح برشته‌کاری دانه قهوه از قهوه لایت با نام هالف سیتی شروع می‌شود و با برشته شدن بیشتر به مدلی از قهوه دارک با نام قهوه کول می‌رسد. هنگام برشته‌کاری طراحان طعم قهوه با اضافه کردن طعم‌های جدید باز هم طعم قهوه را تغییر می‌دهند. آنها از میو‌ه‌های خشک، وانیل، شکلات و غیره برای این کار استفاده می‌کنند.

قهوه و آب

اسرار مهمی در تهیه قهوه و آب استفاده شده در آن وجود دارد. کیفیت قهوه شما با کیفیت آب شما ارتباط مستقیمی دارد. پیشنهاد ما این است که در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها استفاده از آب تصفیه شده یا حتی آب معدنی برای تهیه قهوه را مورد توجه ویژه قرار دهید. دمای آب نیز بهتر است زیر نقطه جوش و ۹۰ درجه سانتیگراد باشد.

روش تهیه قهوه

روش تهیه قهوه می‌تواند به مدیریت شما در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها و استفاده از کافئین و دیگر خواص قهوه کمک بزرگی باشد.

تهیه قهوه با فیلتر

تهیه قهوه با فیلتر کار ساده‌ای است و فقط به یک فیلتر، یک فنجان و آب گرم نیاز دارید. روال کار اینگونه است که آب از میان قهوه درون فیلتر عبور می‌کند و قهوه شما در فنجان زیر آن مهیا می‌شود. این شیوه ایتالیای روش تهیه قهوه یک فنجان قهوه با روغن کمتر به شما می‌دهد؛ زیرا آبی که از میان دانه‌ای قهوه می‌گذرد زمان کمتری برای تماس با آنها دارد،‌ در نتیجه یک قهوه مناسب با طعمی لطیف سبک و خوشایند خواهید داشت که در منوی انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها جای ویژه‌ای دارد.

تهیه قهوه با فرنچ پرس

تهیه قهوه با فرنچ پرس بر مبنای غوطه‌وری شکل گرفته است. قهوه آسیاب شده در آب داغ برای مدت ۵ تا ۸ دقیقه غوطه‌ور می‌شود تا در حین این زمان عصاره قهوه به‌راحتی رها شود. بعد کافی است با فشردن دسته فرنچ پرس قهوه را مهیای سرو کنید. ماحصل تهیه قهوه با فرنچ پرس فنجانی مملو از قهوه کاملا غلیظ با طعم بسیار غنی است. شما می‌توانید لایه روغن را در سطح قهوه ببینید و بهتر است که برای حفظ سطح کلسترول خون در نوشیدن آن زیاده‌روی نکنید.

انواع روش عصاره‌گیری قهوه

در کار شما با وجود شباهت‌ها تفاوت‌های مهمی هم دیده می‌شود. شاید شما برنامه نویس باشد؛ ولی مسلما تفاوت زیادی بین برنامه‌نویس جاوا با برنامه‌نویسی پی‌اچی‌پی است همچنانکه در کار طراحی، خلق پوستر یا تصویرگری کتاب و حتی طراحی UI & UX تفاوت بسیاری دیده می‌شود. در میان قهو‌ه‌ها نیز این تفاوت دیده می شود و شما می‌توانید همیشه گزینه‌های جذابی در منو‌ها پیدا کنید که با انواع روش عصاره‌گیری قهوه تهیه شده‌اند و توجه به تفاوت آنها در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها الزامی است.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو سریع‌‌ترین نسخه برای افزایش بهره‌روی شما در برنامه‌نویسی یا طراحی است. ترکیبی ساده از آب و دانه‌های قهوه که با یک موکاپات ساده نیز مهیا می‌شود و باعث می‌شود به سرعت سرحال شوید و تا چند ساعت دیگر به کار ادامه دهید.

قهوه کاپوچینو

کاپوچینو یک انتخاب کلاسیک است. ترکیب اسپرسو با یک لایه کف شیر ملایم در بالای آن که تهیه آن برای شما سخت نخواهد بود. طعم شیرین‌تر آن نسبت به قهوه برای کسانی که عاشق طعم قوی قهوه نیستند بسیار مطبوع است. در روزهای سرد زمستانی نوشیدن یک فنجان کاپوچینو علاوه بر اینکه شما را برای چند ساعت گرم می‌کند برای چند ساعت برنامه‌نویسی و طراحی نیز شما را فعال نگاه می‌دارد. البته افزودن پودر کاکائو یا دارچین نیز به تداوم این لحظات گرم و خوشایند و پرانرژی کمک فراوانی می‌کند تا قهوه کاپوچینو یک نام مهم در فهرست انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها باشد.

قهوه آمریکانو

آمریکانو نیز همانند اسپرسو تهیه می‌شود و تنها تفاوت آن با اسپرسو در سهم آب گرم آن است که افزایش یافته است. بنابراین تهیه آمریکانو نیز کار سختی نیست و از آنجا که یک نسخه رقیق شده اسپرسو است کافئین کمتری دارد. افزودن شیر یا شکر به آمریکانو به شیرینی آن اضافه می‌کند به تعادل سطح قند بدن شما در هنگام مصرف قهوه کمک خوبی می‌کند و توجه به آن انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها را دقیق‌تر می‌کند.

قهوه سرد

قهوه سرد مناسب فصل زمستان نیست و در هوای گرم یک گزینه ایده‌ال است. قهوه دم کرده را می‌توانید با کمی شیر مخلوط کنید و سپس یک لیوان یخ یا حتی بستنی به آن اضافه کنید. فراموش نکنید که شما در نوشیدن قهوه به تنوع نیاز دارید. از سویی همانطور که سی‌پی‌یو رایانه شما با روشن شدن فن خود اعلام می‌کند باید کمی خنک شود بدن شما نیز به مقداری قهوه سرد نیازمند است تا مغز شما همچنان پایدار و فعال به کار خود ادامه دهد.

قهوه لاته

قهوه لاته مناسب زمانی که در اوج پروژه کاری خود هستید یا باید به صفحه مانیتور خیره شوید نیست. این قهوه را باید در زمان استراحت خود بنوشید. همچنین هنگام مطالعه کتاب یا در جمع دوستان قهوه لاته را فراموش نکنید. قهوه لاته به یک شات اسپرسو، یک سوم شیر بخار زده شده نیاز دارد تا همراه با یک تکه کیک تغذیه شما را کامل کند. افزودن مقداری کارامل یا نوتلا پیشنهادی است که فکر می‌کنیم نباید آن را رد کنید تا برای راند بعدی طراحی و کد نویسی کاملا آماده باشید.

قهوه ترک

خوب می‌دانید که همراهی خوشمزه با قهوه ترک سرو می‌شود که آن را هنگام سرو دیگر قهو‌ه‌ها تجربه نخواهید دید. این همراه جذاب به لوکوم یا راحت‌الحلقوم معروف است که تبریزی‌ها با آن کاملا آشنا هستند. با اینکه لوکوم تنها یک مکعب نسبتا کوچک است؛ اما از آنجا که با ترکیب نشاسته، شکر و مغزها تهیه می‌شود بسیار خوشمزه و پرانرژی است و همراهی آن با قهوه باعث می‌شود که در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها جایگاه خوبی داشته باشد.
با این همه پیشنها می‌شود، هنگام نوشتن کدهای جدید یا اتود یک طرح جدید از نوشیدن قهوه ترک و البته لوکوم دست بکشید؛ چرا که وجود طعم‌های مختلف آن باعث می‌شود که تمرکز خود را از دست بدهید. در عوض آن را همچون یک جایزه با ارزش تصور کنید که در انتهای پروژه طراحی یا هنگام انتظار برای به‌روزرسانی‌ها در برنامه‌های نرم‌افزاری به خود هدیه می‌دهید.

قهوه فلت لایت

قهوه فلت لایت که در منوهای کافی‌شاپ‌ها به عنوان قهوه ويژه نیز معروف است و طر‌ح‌های گرافیک جذاب آن بارها در مقابل چشم گرافیست‌ها در میان صفحات اینترنت رژه رفته است نیز در فهرست انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها به یک گزینه جذاب تبدیل شده است. یک فنجان که نیمی از آن با قهوه پر شده و نیمی از آن با شیر پر شده به شما یک فنجان قهوه فلت لایت می‌دهد. البته شما می‌توانید سهم قهوه را بیشتر بگیرد و متعاقب آن کافئین بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. بنابراین بهترین زمان نوشیدن قهوه فلت لایت زمانی است که به ددلاین پروژه خود نزدیک می‌شوید و باید کار را تحویل دهید.

قهوه موکا

موکا یک روش دقیق و پیچیده برای تهیه یک فنجان قهوه است. ترکیبی از اسپرسو، شیر بخار زده شده،‌ مقداری پودر یا سس شکلات به همراه مقدار دلخواه شکر یا قند، مواد اولیه یک فنجان قهوه موکا است. اختیار با شما است اگر می‌خواهید با مقداری خامه زده شده اثر هنری خود را به اوج برسانید و قهوه موکا به بمب انرژی و کالری تبدیل کنید تا در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها به شانس اول تبدیل شود.
بهتر است موکا را زمانی تجربه کنید که بیشترین فاصله را از میز کار گرفته‌اید. زمانی که خسته شدید و راه‌ها برای نوشتن کد‌های بعدی یا پیدا کردن رنگ مناسب طرح گرافیکی بر شما بسته شده‌اند. ترکیب جادویی قهوه و شکلات بسیار سحر‌انگیز و انرژی‌بخش است و بهونوغی باعث راه‌اندازی مجدد مغز شما می‌شود. کاکائو موجود در شکلات به تمرکز شما می‌افزاید درحالی‌که کمک می‌کند تا استرس ناشی از نوشیدن قهوه کاهش یابد. مزیت جذاب موکا این است که در روزهای گرم می‌توانید آن را برای چند دقیقه در یخچال نیز بگذارید تا موقع سرو خنک‌تر شود.

نکته مهم این است که کافئین به یک اندازه بر همه تاثیر نمی‌گذارد؛ بنابراین واکنش شخصی شما نسبت به کافئین می‌تواند بسیار متفاوت از واکنش دیگران باشد. برای انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها مقدار قهوه باید به وزن،‌ سن و کیفیت خواب خود نگاه دقیق‌تری داشته باشید. همچنین گذشت زمان می‌تواند باعث ایجاد تحمل در بدن شما نسبت به کافئین شود که به‌معنای نیاز به مصرف بیشتر قهوه است. همچنین مقدار زیاد قهوه می‌تواند چرخه خواب شما را دگرگون کند پس در انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها نیاز به کمی تجربه و برنامهٰ ریزی بیشتر هم دارید تا بهترین زمان برای نوشیدن قهوه برای خودتان را بدست آورید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *