قهوه, مقاله

بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان

best coffee for employees

انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان بخش مهمی از ساختن رویاهای آینده به‌نظر می‌رسد چرا که علم و تجربه نشان داده که بین نوشیدن قهوه در شرکت‌ها و افزایش بهره‌وری کارمندان رابطه محکمی وجود دارد. بسیاری از شرکت به قوانین سختی برای کارمندان پایبند هستند که در نهایت نیز کمکی به رشد عملکرد شرکت نمی‌کند. در عین حال شرکت‌های هستند که قوانین خود را بر اساس پژوهش‌های علمی و روابط منطقی بنا می‌کنند تا هم شرکت و هم کارمندان در یک محیط گرم و صمیمی برای اعتلا و شکوفایی در تلاشی مضاعف بکوشند. یکی از مواردی که شرکت‌های حرفه‌ای برای ساختن محیط کوشا در کسب‌وکار در نظر می‌گیرند مفهومی به نام کافه بریک است.

بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان

محیط کار جمعی همچون شرکت با وجود کارمندانی که در رشته‌های مختلف شغلی با هم کار می‌کنند ایجاب می‌کند که کافی بریک‌ها مملو از انتخاب‌های پرانرژی و به سرعت تاثیر‌گذار باشند تا یک تیم حرفه‌ای کسب‌وکار در کمال پویایی و سرزندگی با انرژی فراوان چرخه کار و فعالیت را به گردش درآورد. در میان انبوه فرصت‌‌های درخشان انرژی‌زا که به افزایش قدرت تمرکز و کارایی مغز کارمندان منجر می‌شود نام قهوه چنان می‌درخشد که حتی انتخاب بهترین قهوه برای فریلنسرها برای شکستن سدهای رسیدن به موفقیت اهمیتی استراتژیک پیدا کرده است، از این رو جستجوی بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان نیز تبدیل به یکی از برنامه‌های مهم شرکت‌ها شده است.

کافه بریک چیست

اکنون کافه بریک یک مفهوم گسترده پیدا کرده به‌هرگونه استراحت در بین کار گفته می‌شود؛ لیکن در اواخر قرن هجدهم مهاجران نروژی تازه به شهرک استوتون آمده و در کارخانه گاری‌سازی ماندت مشغول به کار شده بودند. با وجود رونق این صنعت، صاحبان انبار تنباکو برای یافتن کارگر برای برداشت دچار مشکل می‌شدند. راه حل چاره در بکارگیری زنان مهاجران نروژی بود؛ اما آنها تمایل داشتند تا آنجا که می‌توانند و فرصت دارند در سمت صبح یا بعدازظهر در این کار مشارکت کنند و البته به‌عنوان اجرت بتوانند یک لیوان قهوه داغ نوش جان کنند. توافق نهایی باعث شد که نخستین کافه بریک‌ها شکل گیرد و نخستین گام برای اثبات عملی اهمیت بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان برداشته شود.

اهمیت کافه بریک

در سال‌های گسترش انقلاب صنعتی، خستگی‌های شغلی به‌عنوان عامل مهم وقوع حوادث و بیماری‌های ناشی از کار معرفی شده بود و پژوهش‌ها درباره خستگی صنعتی مورد اهمیت ویژه قرار گرفت. انگلیسی‌ها با پژوهشی که در این بار در سال ۱۹۰۰ انجام دادند، به این نتیجه رسیدند با ایجاد یک کافه بریک می‌توانند یکنواختی روند کار را بشکند و کارایی بیشتری در کارمندان و کارگران خود ایجاد کنند. اهمیت این امر چنان بود که در بسیاری از کشورها کافه بریک به عنوان یک قانون و الزام در شرکت‌ها و برای کارمندان به روال عادی تبدیل شد و جستجوی بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان جزو برنامه‌های ارتقا کیفیت کار قرار گرفت.
کافه بریک یک فرصت استراحت کوتاه از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است که در اواسط صبح برای کارمندان در تجارت و صنعت فراهم شده تا با نوشیدن یک فنجان قهوه و یا چای حاوی کافئین با انرژی و نیروی مضاعف به ادامه کار خود بپردازند. در بعضی نقاط که از فواید این فرصت در صنعت و تجارت بهره‌مند شدند، تصمیم گرفته شده است که بعدازظهر نیز کافه بریک تجدید شود.
پژوهشگران اظهار می‌کنند که حتی کیفیت قهوه اسپرسو در کافه بریک با کیفیت بهره‌وری کارکنان در ارتباط مستقیم است. پژوهش‌های دیگری نیز اشاره می‌کنند، شرکت‌هایی که در پی بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان هستند و فرصت نوشیدن قهوه را برای کارمندان خود مهیا می‌کنند بیش از ۸۰ درصد رشد عملکرد از خود نشان دادند.

انتخاب بهترین قهوه

انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان در همه جای دنیا مبتنی بر مسائل فرهنگی،‌ اصول تغذیه استوار است. در بین ایرانیان نیز قهوه نوشیدنی محبوبی است و حتی در دورانی نه چندان دور بخشی از فرهنگ روزانه ما بوده است. همان‌طور‌که از دیرباز قهوه‌خانه‌ها در این سرزمین باستانی رایج بودند و حتی هنوز هم در دورانی که سرو چای در آن مرسوم شده است باز هم به نام قهوه‌خانه معروف هستند.

از سویی دیگر اینکه شما برای کارمندان خود و تلاش آنها ارزش قائل هستید بسیار ارزشمند است و نتایج شگفت‌انگیز آن را در بازخورد و گزارش‌های تعیین عملکرد کارمندان به سرعت تجربه خواهید کرد. شما با ایجاد فرصت نوشیدن قهوه در محیط کار و با خرید یک دستگاه قهوه اسپرسو یا حتی یک قهوه جوش ساده در قلب کارکنان خود جای خواهید گرفت. هر چند ما خوب مي‌دانیم که یک فنجان قهوه اسپرسو تهیه شده توسط دستگاه با کیفیت بیشتری و در زمان کمتری مهیا می‌شود و این برای شرکت و کارمندان یک بازی برد برد است.
شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت،‌ فیسبوک،گوگل، سیلز فورس و ایربی‌اندبی همگی از محصولات شرکت قهوه ورو استفاده می‌کنند؛ زیرا باور دارند که نوشیدن قهوه با کیفیت و استاندارد در سرکار به بازدهی کارمندان کمک شایان توجهی می‌کند. انتخاب یک شرکت معتبر که بتواند کیفیت قهوه را در حد بالاترین استانداردها و مطابق با موج سوم قهوه در اختیار همه کارکنان قرار دهد نظر مشترکی است که همه این غول‌های دنیای فناوری بدان معترفند.

قهوه و کارمندان

کارمندان شما نیز با دنیای قهوه نا آشنا نیستند. قهوه در دنیای فناوری و هنر بسیار محبوب است و برنامه‌نویسان و کارمندان شرکت‌هایی که کارشان با خلاقیت عجین است، بهترین مشتریان انواع قهوه موج سوم و از جویندگان همیشگی بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان هستند. آنها که در رشته‌های چالش‌برانگیزی همچون برنامه‌نویسی، طراحی و دیزاین گرافیکی و رشته‌های شغلی فراوان دیگری که نیازمند تمرکز و افزایش دقت است مشغول هستند از مدتها قبل با فرهنگ قهوه هم‌نفس شده اند چرا که آن را به‌عنوان ابزاری برای بهبود کیفیت عملکرد می‌شناسند.

قهوه برای برنامه نویسان

قهوه درمیان برنامه‌نویسان بسیار محبوب است؛ حتی لوگو یکی از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی به نام جاوا یک فنجان قهوه است که نشان دیگری از اهمیت بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان دارد. برنامه‌نویسان برای نوشتن هر خط کد باید متمرکز باشند و چه نوشیدنی بهتر از قهوه می‌تواند این کار را برای آنها انجام دهد درحالی‌که از فواید مصرف قهوه نیز بهره مند می‌شوند. در یکی از نظرسنجی‌هایی که سایت استک اورفلو از برنامه‌نویسان انجام داد نتایج جالبی ثبت شده است. برنامه‌نویسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بود متفق‌القول نیاز به کافئین را بخش از برنامه کاری خود می‌دانستند و از میان نوشیدنی‌های کافئین‌دار نام قهوه از همه برجسته‌تر بود. جذاب‌ترین بخش ماجرا این بود که برنامه‌نویسان ایرانی شرکت کننده در این نظر‌سنجی جایگاه پنجم جهان را از آن خود ثبت کرده بودند.

قهوه برای گرافیست ها

طراحان گرافیک در شرکت‌های تبلیغاتی نیز از کارمندانی هستند که با فنجان قهوه آشنایی زیادی دارند. آنها می‌دانند که قهوه چگونه می‌تواند یک طراحی بد و در حال سقوط به سطل زباله را تبدیل به یک اثر هنری جذاب کند. اساسا کار در شرکت‌ها با هر رشته شغلی مملو از این اوج و فرود‌ها است که نه‌تنها بر عملکرد یک فرد بلکه بر کل عمل‌کرد شرکت موثر است. بنابراین انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان یک فرصت ایده‌ال برای بازنگری به منوی کافه بریک‌ها و در نتیجه شکوفایی مقادیر شاخص عملکرد‌های شغلی است و البته این کار میسر نمی‌شود مگر اینکه شما به عوامل مهمی همچون متابولیسم بدن و تقویت مغز در هنگام مصرف قهوه آشنایی داشته باشید.

تقویت متابولیسم بدن

تقویت متابولیسم بدن و حفظ پایداری آن ثمراتی مهم در پیشبرد درست انجام وظایف دارد. هر چند عملکرد متابولیسم وابسته عوامل متعددی همچون ژنتیک، جنسیت، سن و رژیم غذایی مورد مصرف است؛ ولی در هر صورت پایداری آن نقش بسیار مهمی در بهره‌وری و کیفیت عملکرد کارکنان دارد. نوشیدن قهوه و افزودن انواع چاشنی‌ها به آن مانند هل و حتی استفاده از تجربه‌های جدید مانند قهوه پپرسو که ترکیبی از قهوه و فلفل است در ثبات حرکت کارمندان شرکت به سمت موفقیت بسیار موثر است و افزودن این نوع قهو‌ه‌ها منو بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان را کامل مي‌کند.

تقویت مغز و خلاقیت

تقویت مغز و خلاقیت بخش مهمی از کار و حرفه شما است. هر چند همیشه در مد خلاقیت به سر نمی‌بریم و گاهی باید انرژی فراوانی صرف کنیم تا بتوانیم گره کارها را باز کنیم؛ ولی هنوز فرصت‌هایی وجود دارد که بتوانیم قدرت خلاقیت خود را بیشتر کنیم. یکی از مهم‌ترین این فرصت‌ها نگاه دوباره به رژیم غذایی است. در رژیم غذایی ما انواع خوارکی‌ها و مواد غذایی دیده می‌شود که از این میان باید نگاه ویژه‌ای به نوشنیدنی‌ها و البته شناخت بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان داشت. حتما بارها پیش آمده که غذایی را صرف کردید و یا در حین خوردن آن بودید و چشمانتان در جستجوی یک نوشیدنی تمام میز غذا‌ و حتی تا درون یخچال آشپزخانه را اسکن کرده است. بله، نوشیدنی‌ها بسیار مهم هستند و در آن‌ها بعضی همچون قهوه برای گشایش گره کارها و خلاقیت بسیار تاثیرگذار هستند.
وقتی شما در گیر یک پروژه هستید و حتی متوجه گذر زمان نمی‌شوید فراموش کردن اینکه مغز شما نیاز به تقویت به روش صحیح دارد بسیار آسان می‌شود. مطمئن باشید انتخاب درست حتی یک نوشیدنی از انواع می‌تواند چنان در موفقیت کار شما تاثیر بگذارد که آن را به بخش جدانشدنی از فرآیند کار خود تبدیل کنید.

مغز خود را حفظ کنید

مدیران شرکت‌ها و کارمندان باید بدانند که علاوه بر حفظ کیفیت کارشان وظیفه دارند که مغز خود را نیز حفظ کنند. مصرف نوشیدنی در این گونه مشاغل نقش کلیدی در سلامت افراد بازی می‌کند حتی اگر این نوشیدنی یک لیوان آب باشد. شما باید بدانید که مغز ما در صورت کمبود آب نمی‌تواند به‌صورت ۱۰۰ درصد عمل کند. شما باید چیزی بنوشید که فراتر از خوشمزگی باشد و البته حق دارید که از خوشمزگی آنها لذت ببرید و انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان راه‌گشای شما خواهد بود.
کارمندان شما در شرکت نیاز به خوردن چیزی ساده دارند که هیاهوی زیادی روی میز کار آنها ایجاد نکند و قهوه یک انتخاب خوب برای رسیدن به این هدف است. درعین‌حال افزودن انواع طعم دهنده‌های مقوی و موثر به یک فنجان قهوه به سرعت حال و هوای کارمندان و البته شرکت شما را عوض می‌کند و آنها را برای قاپیدن فرصت‌های جدید برای رسیدن به موفقیت روزافزون مهیا می‌کند.

مواد غذایی سرشار از پروتئین و چربی انرژی بسیار بیشتری در مقایسه با غذاهای قندی دارند و استفاده از منو انواع قهوه که با شیر به انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان بسیار مفید است. ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز برای تقویت مغز الزامی هستند و نگاهی به منوی انواع اسپرسو در وقت شما برای انتخاب بهترین قهوه برای شرکت‌ها و کارمندان صرفه‌جویی خواهد کرد. ‌ماده غذایی شما می‌تواند علاوه بر خواص تقویت کننده به حفاظت از مغز و سلامت شما نیز کمک می‌کند در این میان نوشیدنی‌هایی مانند قهوه که سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند در صدر فهرست انتخاب می‌درخشند.

 

منابع : opensourcedworkplace , ft

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *